Pondělí , Červenec 22 2019

Ženy v mužské energii

Na energetické úrovní jsme tvoření jak z ženské tak i z mužské energie. A obě tyto poloviny potřebujeme k vyváženému, zdravému životu. Přehnaná přecitlivělost, přehršel ega či jiné výkyvy jsou známkou nerovnováhy. V těchto končinách však není věci neznámou, že se ženy od jisté doby naučily fungovat spíše skrze mužskou energii.

Jaké jsou příčiny a co můžeme udělat pro uzdravení situace? Pojďme milé dámy na to :).

To války vyhubily ženskost

Velmi mě zaujal úhel pohledu, že právě války mohou v naších končinách za „zhrubnutí“ žen. A souzním s tímto názorem. Ve válkách mnoho mužů přišlo o život a ženy tak musely zastat doma obě role. V tom však vychovávaly děti – své dcery, ale i syny. Až ony dívky vyrostly v ženy, zachovaly i nadále tento koncept a muži naopak nepřirozeně zjemněli. Časem byla zrušená i povinná vojenská služba, která dle slov mnoha mužů, zocelila ducha a udělala z chlapce muže. Něco na tom možná bude.

Ženy se tak postavily do rolí bojovnic, které více než udržovat teplo domácího krbu, začaly válčit o přežití. Tento způsob chování však přetrvává v ženách i dnes, ačkoli už není o co bojovat. Zdá se, že v dnešní době je ženskost ve své plné síle až moc vysoká sázka daná všanc. A tak pod nánosem strachu se z nás žen stávají tvďáci, kumpání na pivo a „kámové“.

Půl roku leží ten obraz nepověšený

Znáte to? Neopravené kliky, rozviklané dvířka od skřínek, nepověšené obrázky. Kolikrát jste mu to už říkaly? Bohužel však milé dámy i  toto je však důsledek mužské energie, která v dnešních ženách převládá. Nedáváme naší protějškům šanci být muži a tak se stahují do ústraní. Stávají se z nich bačkory či podpapučáci. Výsledkem jsou dohady a boje mezi pohlavími.

Žena má být jako spirála, která vytváří prostor uvnitř pro prorážení přímé mužské energie. Tehdy nastává harmonie a rovnováha mezi mužskou a ženskou energii a to jak vně tak i uvnitř nás.

Možná si řeknete – „No jo chudáčci, chce po nich taková drobnost jako přivrtat poličku a pomalu abychom kolem nich chodili po špičkách. U té plotny celými dny stojí snad duch svatý.“ Muži naopak: „Vidíte, máte nás nechat bejt.“ 

Nehledejte však ani oběti ani viníky. Objevily se pouze podmínky, které uzdravují stále více a rychleji kolektivní návyky. Je vhodné, aby každá bytost bez ohledu na pohlaví uměla používat své energie jako svůj nástroj – dle potřeby i situace.

Dnešní ženy proto mají velký úkol – naučit se nechat být muže muži. Podpořit je a sebe uvolnit. Každá z nás tak přispěje k uzdravení ženskosti jako principu.

Prvním krokem může na příklad být vyjádření si vzájemné úcty pomocí pokory. Pokora je mocná čarodějka a proto je zde pro Vás vedená meditace ZDARMA: „Opravdová podstata pokory“. Meditaci stahujte ZDE.

O autorovi

O mě

Jmenuju se Karla Czechová a skončila jsem třetí dekádu svého života. Záměrem mého srdce či duše je inspirovat, motivovat bytosti ke spokojenému, láskyplnému životu a naplnění snů.

Pro naplnění mých záměrů jsem vytvořila projekt Život v rovnováze. Původně osobní projekt zaměřený na on-line kurzy, meditace a cvičení se časem přerodil na magazín.

Život v rovnováze je styl života, rozvoj, inspirace. Je to vše, co vychází ze srdce.

Mrkněte i na :

Až příliš se zaměstnáváme

Mobily, práce, rozhovory, setkání – to vše nás velmi zaměstnává. A nejen to. Naše mysl …

10 tipů jak nakopnout svou energii aneb jaro je tady

Ještě před oslavou jara neboli Velikonoci si dejme pár tipů jak na svou energii a …

Detox, zdraví, vitalita – to je Strom života

Mám ráda jaro. A od doby co jsem si přestala „mantrovat“ jarní únavu, je pro …

Ranní životabudič

Nechce se Vám ráno z postele? Nestíháte nebo dokonce nemůžete nic poránu sníst? Nastartujte svůj …

Třináctá komnata mužů

Velmi často se soustředíme na ženy. Vzdáváme jim hold, opěvujeme je a zaměřujeme pozornost na …

Co vše může stát za kily navíc?

Stojíte před zrcadlem a koukáte na sebe. Štípnete se do břiška, do zadečku. Otočíte se …

O dětech a rodičích: Je to tvoje vina.

Když jsem se začala zabývat osobním rozvojem, poznávala jsem taje své mysli a odkrývala svou …

Měli bychom si uvědomovat svou smrt

Když jedete na dovolenou, většinou víte, kdy skončí. Máte plány, co chcete vidět, kde se chcete podívat. Víte, proč...

Arogance jako odraz strachu z otevřenosti

"Kde se vlastně vzaly ty podivné vlastnosti jako nadutost, arogance či osobní důležitost." říkám si. "A to i u lidí, kteří jsou hodní, laskaví...

Bude rok 2019 fičák?

Celá planeta již zdárně vstoupila do nového 2019 roku. Za posledních 24 hodin, každou hodinu – počínaje Novým Zélandem a konče neobydlenými ostrovy v Tichém oceánu, se někde na světě slavil příchod Nového roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *