Neděle , Květen 26 2019

team_jh

Josef Hrubý

Pro dobrý začátek, co nám o sobě prozradíš? Kým jsi?

Jmenuji se Josef Hrubý, je mi 33 let. Jsem především milující manžel a čerstvý hrdý otec. Jsem také velice podnikavý člověk s velikou fantazií a kreativitou. Ve volném čase tvořím skrze malování a tetování. 

V současné době se také věnuji několika projektům týkající se různých odvětví, při čemž všechny ve větší či menší míře souvisí s charitativní činností. Vycházím z toho, že úkolem každé živé, myslící bytosti by mělo být pomáhat ostatním, kteří se nachází ve složitějších podmínkách – ač už finančních, fyzických či psychických.

Jak si se k tomuto projektu dostal a proč ses rozhodl být jeho součástí?

K projektu jsem se dostal vlastně docela náhodou – skrze jiný společný projekt. I když žádné náhody vlastně neexistuji (směje se – pozn. red.) Život v rovnováze považuji za duchovně rozvinutý projekt, díky čemu vidím možnost jak pomoci i dalším lidem. 

Co pro tebe život v rovnováze znamená?

Způsob života. Vyrovnanost. Harmonické soužití s ostatními živými bytostmi. Jako projekt pro mě Život v rovnováze znamená spoustu užitečných informací a koncentraci stejně uvažujících lidí na jednom místě. 

Pro mě je to tedy možnost spolupodílet se na rozvoji komunity okolo Života v rovnováze, ale také způsob života.

Každý z nás má své bloky, programy či témata, ze kterých vychází i naše „rezervy“. Jaké jsou ty Tvé? Co je to, na čem víš, že chceš zapracovat? Změnit?

Dobrá otázka. Změnit nechci asi nic, ale rád bych rozvinul svůj osobní klid. Chtěl bych se naučit víc duševně odpočívat, abych přestal přetěžovat svůj mozek. Z mé vytíženosti a záběru pramení většina mých problémů. Rád bych se naučil meditovat. Myslím, že přesně proto jsme si se životem v rovnováze zkřížili cestu (dodává se smíchem – pozn. red.).ž

Život v rovnováze je především o inspiraci. Čím dokážeš inspirovat ty? Co je Tvou silnou stránkou nebo osobním příběhem a poznáním, které můžeš předat dál?

Opět skvělá otázka, avšak obávám se, že odpověď nebude tak jednoduchá. Můj životní příběh je sám o sobě poměrně inspirativní. Je mi pouze 33 let a již mám za sebou boj o svůj život, tragicky jsem přišel o oba rodiče. Během 8 let mi zemřela téměř celá rodina, a i v tomto neštěstí a bojem se životem jsem dokázal najít svůj vnitřní klid a částečnou rovnováhu. V tomto období mi nejvíce pomohla moje milovaná žena Tereza, která mi vlastně pomohla vrátit se do života. Po narození našeho zdravého, krásného syna Josefa Barnabáše Hrubého můj život navíc dostal pravý smysl. Víc o svém životě prozradím v připravované knize.

Kde je Tvoje místo v Životě v rovnováze? Je něco, čím se chceš zabývat?

 U počítače :). A chci se zabývat charitou. Jsem prostě filantrop. 

Takže nemáš třeba ambice stát se lektorem, psát nebo se věnovat osobnímu rozvoji na profesionální úrovni?

Ne i jo. Nemám ambice stát se lektorem, ale chci určitě psát. Na druhou stranu se chci zaměřovat na více žánrů. Baví mě fantasy, ale i dětské pohádky. Zároveň se chci sám podílet i na ilustraci.

To je vlastně odpověď i na předchozí otázku. V Životě v rovnováze se chci zabývat rovněž ilustracemi knih, které připravuje Kaja a grafikou webu.

aké jsou Tvé sny, přání a záměry?

O tom bych se mohl rozpovídat na dlouho a nebo naopak velmi povrchně. Jak jsem říkal, jsem filantrop a to je jeden z mých záměru – pomáhat ostatním. Přání tak může být vytvořit úspěšné a funkční prostředí (projekt), který bude prospěšný pro jiné bytosti.

A poslední otázka – Co je pro Tebe v životě nejdůležitější?

Nejdůležitější je samozřejmě zdraví a štěstí mého syna, mé ženy a celé mojí rodiny. Důležitá je pro mne i vnitřní vyrovnanost. Vnitřní klid.