Středa , Červen 26 2019

O dětech a rodičích: Je to tvoje vina.

Když jsem se začala zabývat osobním rozvojem, poznávala jsem taje své mysli a odkrývala svou autentickou cestu. Nacházela jsem také sebe a tím i svůj záměr, svou nejvyšší radost neboli to, proč jsem tady.

S cestou poznání se však pojí i mnohé nástrahy a labyrinty, kterých si pod nánosem ega, emocí či mysli ani nevšimneme. Díky moudrosti, kterou na této cestě rozvíjíme, přijde ona chvíle, kdy porozumíme i tomu největšímu bludišti ve svém životě.

Program o programu

Stejně jako se točí film o filmu i my děti si často vytváříme program o programu vůči svým rodičům. Program, který soudí a obviňuje. A my se, ač nevědomky stavíme do role oběti. Ukazujeme prstem, místo abychom odpustili a zanechali svou minulost minulosti.

Z různých zdrojů se můžeme dovědět, že za naše současné bloky a programy může vliv našich rodičů, učitelů či médii. „Kdyby mi tehdá máma neřekla, ať nezpívám, protože jí třeští hlava, tak bych dnes třeba byla slavná zpěvačka…“

Jak jednoduché je schovávat se za tyto výmluvy? Velmi. Cokoli nám nejde, s čímkoli se v životě pereme, můžeme ukázat prstem na naše rodiče, ale také na učitele či jiné širší okolí.

Příčina je v minulosti

A i když pravdou zůstává, že mnohdy jsme opravdu získali určitá přesvědčení od rodičů, není to důvod je obviňovat. To nás od minulosti a onoho prográmku neuvolní. Namísto toho přikrmujeme vnitřního soudce a oběť. Plýtváme energii na ukazování prstem a přitom je nasnadě s tím něco udělat.

Uvědomme si příčinu, je-li to potřeba – pusťme emoce ven a nakonec odpusťme rodičům ale i sobě. Pak však nechme, ať nános mrazu obvinění a výmluv roztaje a odpluje s tokem řeky pryč.

Rodič je také lidská bytost

Pokud se takto jako děti ke svým rodičům stavíme, neuvědomujeme si, že i rodič je člověk – se svými emocemi, city i špatnými návyky. A že učený z nebe nespadl i rodič nám předává vše, jak nejlépe umí s vírou, že je to ta nejsprávnější věc na světě.

Dnes skočíme na internet a dohledáme vše, ve všech světových jazycích, odkudkoli ze světa. Mnoho dříve narozených nám sestavilo tabulky na příčiny nemocí. Jiní vysvětlili ve svých knihách energie a terapie – takové i makové. Další s láskou předávají zkušenosti, jak si naplnit své sny. To se nám to pak mentoruje.

U starší generace však nebyly takové možnosti seberozvoje. Často si museli se svými „schopnostmi“ poradit sami. Kdo se odlišoval, byl „trestán“. A konečně i naši rodiče byli vychování svými rodiči a ti zase svými… víte, že se na Vašem rodiči mohl podepsat někdo, kdo žil třeba v 19. století? Není to tak dávno. A jaké tehdy bývaly návyky?

V každých a obzvláště v těchto chvílích je vhodné rozvíjet pokoru. Je jako hluboké jezero, které je vytvořeno z vděčnosti, odpuštění, pochopení či laskavosti. Meditace ZDARMA: „Opravdová podstata pokory“ je pro Vás připravená ZDE.

O autorovi

O mě

Jmenuju se Karla Czechová a skončila jsem třetí dekádu svého života. Záměrem mého srdce či duše je inspirovat, motivovat bytosti ke spokojenému, láskyplnému životu a naplnění snů.

Pro naplnění mých záměrů jsem vytvořila projekt Život v rovnováze. Původně osobní projekt zaměřený na on-line kurzy, meditace a cvičení se časem přerodil na magazín.

Život v rovnováze je styl života, rozvoj, inspirace. Je to vše, co vychází ze srdce.

Mrkněte i na :

Třináctá komnata mužů

Velmi často se soustředíme na ženy. Vzdáváme jim hold, opěvujeme je a zaměřujeme pozornost na …

Arogance jako odraz strachu z otevřenosti

"Kde se vlastně vzaly ty podivné vlastnosti jako nadutost, arogance či osobní důležitost." říkám si. "A to i u lidí, kteří jsou hodní, laskaví...

Příběh obyčejného šílenství: „Neděláme, co máme rádi, ale chceme žít spokojeně.“

Když se nad tím zamyslíte, je to vlastně paradox. Honíme se za penězi, abychom si …

Návyk jménem „To jsem já“

Už Margaret Thatcher říkala: „Pozor na myšlenky vtělené do slov. Pozor na slova, která utvářejí …

Návyk jako závislost

Z neurologického hlediska se návyky tvoří v naších neuronech po dobu 21 dnů. Neuronové kanály …

Strach schovaný za lásku

„Dávej na sebe pozor.“ „Bacha, ať se neřízneš. Nezakopneš. Neublížíš si…“ „Rozhlídni se, ať tě …

Změna vyžaduje jiný úhel pohledu aneb „O hudbě našeho života“

„Už je konec srpna“ říkám si. A přitom je to jako včera, co jsem odcházela …

Je to konečně ten pravý?

Toto je odvěká otázka nás žen, avšak věřím, že i mnoho mužů si pokládá stejnou …

Býti ženou aneb o čtyřech cyklech v jednom měsíci

Sedím před prázdným papírem a přemýšlím nad tématem článku. „Nebo alespoň něco motivačního na facebook“ …

Jsem hrdým majitelem zodpovědnosti

Nedávno mi napsal, těsně po rozchodu, bývalý přítel mé kamarádky zprávu, ve které mě prosil, …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *