Pondělí , Květen 27 2019

9. Bonusová lekce II: Jak udržet energii v těle aneb vitalita v rovnováze

Základními předpoklady pro to, abychom si udrželi stálou energii během celého dne je, že v každé chvíli děláme, co nás baví. A pokud nás něco netěší, nacházíme cesty, jak to změnit. Čím více se cítíte dobře, tím více těchto situací přitáhnete do svého života. Je tedy potřeba se zaměřut nejen na práci, která Vás má naplňovat, ale také na lidi a místa, kde se pohybujete. Udělejte si také čas na sebe, začněte malými kroky – 5 minut denně a postupně tento čas prodlužujte. Že Vám práce, manžel partner, děti nedovolí? Je potřeba si to nejprve dovolit sám sobě :).

Nakonec pamatujte i na takové detaily jako je sezení v autě, v kanceláři, na jednání, nakupování… neboli to, co bereme jako rutinu, to co nás obklopuje každičký den. Pozorujte se a vždy dělejte vše proto, abyste se cítili dobře. Že jedete jen kousek MHD? Nebo snad autem tam budete za minutku? nevadí, i tak si svlékněte bundu, či se posaďte na poradě pohodlně. I takové detaily odráží Váš život.

A zde článek o cyklech žen: http://zivotvrovnovaze.cz/byti-zenou-aneb-o-ctyrech-cyklech-v-jednom-mesici/

Energii nám mnohdy ubírá, když žijeme něčí život nebo se řídíme podle společnosti a zapomínáme na své srdce a potažmo naše sny. Zaměřme tedy naši pozornost na plnou vitalitu v přítomném okamžiku.

Pohodlně se posaďe nebo si lehněte. Zavřete oči a tři krát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Zklidněte dech a soustřeďte se do oblasti třetího oka (místo mezi očima). Dýchejte. 

Představte si, že v místě třetího oka začíná zářit bílé světlo. Je intenzivní, silné a nese v sobě vitalitu. Nechte tímto světlem prozářit celou Vaši hlavu.

Postupně rozšiřujte toto světlo do celého těla, do každé buňky a do každého záhybu. Když světlo zalije celé Vaše tělo, začněte opět zhluboka dýchat. Pociťujte moc a sílu tohoto světla, které Vám přináší vitalitu. Procházejte každou část Vašeho těla zvlášť. Začněte u hlavy a postupně nabíjejte energii Vaše ústa, tvář, krk, ramena. Zhluboka přitom dýchejte, jako byste přijímali blahodárnou energii přímo z Vesmíru. Pokračujte do paží, do rukou a dlaní. Stále zhluboka dýchejte.

Teď přesuňte plynule svou pozornost do oblasti srdce, hrudníku, břicha a celých zad. Zároveň si uvědomujte, jak celé vaše tělo pulzuje životem, jak se celé tělo probouzí a prochází nim až elektrizující vitalita. 

Zhluboka dýchejte a uvědomte si světlo, které prozařuje Váš zadeček, pohlavní orgány, stehna, lýtka až do chodidel.

Ještě se několikrát nadechněte a zvědomte si Vaše tělo jako celek, jak je prostoupeno světlem vitality a síly a doslova pulzuje zdravím.

Teď zklidněte dech. Uchovejte si rovněž stálost své vitality, která Vás vyplňuje. Prociťte rozdíl mezi tím, jak jste se měli před prozářením svého těla a jak Vám je teď. Vnímejte stabilitu v každé Vaši buňce. Uvolněte každou část svého těla.

Až se vše ve Vás stabilizuje, můžete otevřít oči a radovat se z nově nabyté energie.

ANOTACE:

Takto můžete doplnit energii kdekoli jste, pokud máte možnost hluboce dýchat. Pokud potřebujete dobít baterky a nemáte možnost pracovat s dechem, zavřete na chvilku oči a pouze se soustřeďte na intenzivní světlo, které v sobě nese vitalitu. Svou pozorností mu dejte sílu, která prozáří a nabije všechny Vaše buňky.

Z časem a s praxí si stále více uvědomíte energie v těle bez jakýchkoli pomůcek a naučíte se je vyladit jako mávnutím kouzelného proutku.