Pondělí , Červenec 22 2019

8 kroků ke spokojenému životu – 2. část

Na začátku týdne jsem započali téma spokojeného života. I když je každý individuální, tyto kroky mohou uplatnit všichni z nás. A že jistě každý z nás si ne jednou v životě položil otázku: „Jak být šťastný či spokojený“, načerpala jsem inspirace, které Vám předávám ve třech dílech a osmi krocích.

Minule jsme si povídali o dvou základních krocích – o Vděčnosti a o Přítomnosti neboli o životě teď a tady. Vedete si již svůj deníček vděčností? A jak se Vám daří v přítomnosti? Co se u Vás změnilo? Těším se na vaše komentáře pod článkem nebo na Facebooku 🙂

První díl si přečetěte ZDE.

3. PŘIJÍMÁNÍ JAKO CESTA KE KLIDU

Někdy jediné, co nás v životě rozhazuje je nepřijetí. Na první pohled to může být nepřijetí okolí. Můžeme být podráždění z kolegů v práci, z kamarádů, rodiny nebo z okolí – zácpy, kvanta lidí v obchoďáku nebo nepříjemné obsluha.

Popravdě to vše je jen manifestací našeho vlastního, vnitřního světa do okolí. A tak pokud nevíte na jaké úrovni ve Vás je dané téma (proč se Vám něco děje nebo někoho potkáváte či Vás něco zvedá ze židle) pro začátek stačí, když to jednoduše přijmete, tak jak to je.

V práci mě kolega přiváděl k šílenství svou osobní důležitostí. Po nějaké době jsem transformovala své pocity v přijetí situace i jeho tak jak je. Asi po dvou týdnech jsem si uvědomila, že se potkáváme o hodně méně a při osobních setkáních se dokážu nad tím s daleko větší lehkostí povznést, nechat to proplout nebo si toho ani nevšimnout. O další měsíc později jsme si dokonce velmi upřímně a otevřeně popovídali.

4. NECHAT PLYNOUT ANEBO S PROUDEM SE PLAVE SNADNĚJI

Ano, je to tak a nemusí to hned znamenat zařadit se do stáda ovcí bez názoru. Jde zcela jistě o důvěru a víru v nás samotné a ve Vesmír (Boha, Zdroj…) ihned po té, co si stanovíme své záměry. K tomu má zajisté, co říct odvaha stát si za svými sny ač jsou jakkoli bláznivé nebo „jiné“ od naprogramovaného standardu.

Nezapomínejme však na flexibilitu. Na začátku si můžeme myslet, že něco nějak chceme a tak doopravdy jsme si to je vymysleli, aby cesta byla jednodušší a nebo prostě jsem si nedokázali představit cestu jinou nebo samotný výsledek v trochu jiné podobě.

Zjednodušeně tedy řečeno:

  • Stanovte si CO a to JAK a KUDY nechte na Vesmíru/Bohu.
  • Buďte otevření novým věcem a modifikacím Vašeho snu, protože mnohdy zjistíte, že určité části toho co chcete Vám vyplynou malinko jinak. A to Vás nejčastěji posune zase o kus jinde.
  • Důvěřujte, že to jak se k Vám něco dostává je přesně ta forma, která je pro Vás nejvhodnější i kdyby byla jakkoli bláznivá, nepochopitelná nebo vypadala, že je labyrintem a oklikou. Třeba se máte ještě něco cestou naučit nebo pochopit.
  • Ulpívání na určité cestě a urputnost na výsledku v přesné podobě Vás pravděpodobně pouze raní a často se ani nesplní. Nechte to tedy plynout s uvolněností a láskou.

A jak? To si řekneme v dalším bodu 🙂

5. DECH JAKO PODSTATA

Dech je dech beroucím doplňkem třetího a čtvrtého bodu. Zapadá k nim jako puzzle. A do našeho života přináší klid a uvolnění.

Stres a nátlak způsobují plytký dech. Když méně dýcháme, neokysličujeme správně naše tělo a mozek a myslíme jak se říká zastřeně. Máme víc černých myšlenek bez východiska a nakonec se dokážeme dostat do stavu úplného šílenství, beznaděje nebo deprese.

Proč myslíte, že jogíni nebo taičisté jsou tak uvolnění? Není to jen samotné cvičení, ale základem pro jejich meditaci je dech – hluboký a klidný.

Nadechněte se hluboce do břicha, následně naplňte vzduchem bránici a nakonec klíčky. Ve stejném pořadí pomalu a klidně vydechněte. Toto cvičení opakujte v každé možné situaci – při cestě do práce, při chůzi, na procházce ale i při práci.

Velkou výhodou vědomého, soustředěného dechu je, že Vás nejen uklidní a pročistí mysl, ale dostává Vás do přítomnosti a to jak jsme si řekli je nanejvýše žádoucí :).

 —

Už nám zbývá pouze poslední díl spokojeného života. Osobně jsem si otestovala, jaké je to plně se oddat našemu srdce. A tak v posledních třech krocích se zaměříme na naše srdce – jak ho nechat k nám promlouvat, naše sny a radosti.

Za dva dny vyrážím splnit si svůj největší sen mého srdce. Vzhledem k tomu, že se ocitnu v zemi bez internetu, článek k Vám přiletí v polovině května :).

O autorovi

O mě

Jmenuju se Karla Czechová a skončila jsem třetí dekádu svého života. Záměrem mého srdce či duše je inspirovat, motivovat bytosti ke spokojenému, láskyplnému životu a naplnění snů.

Pro naplnění mých záměrů jsem vytvořila projekt Život v rovnováze. Původně osobní projekt zaměřený na on-line kurzy, meditace a cvičení se časem přerodil na magazín.

Život v rovnováze je styl života, rozvoj, inspirace. Je to vše, co vychází ze srdce.

Mrkněte i na :

Ženy v mužské energii

Na energetické úrovní jsme tvoření jak z ženské tak i z mužské energie. A obě …

Až příliš se zaměstnáváme

Mobily, práce, rozhovory, setkání – to vše nás velmi zaměstnává. A nejen to. Naše mysl …

10 tipů jak nakopnout svou energii aneb jaro je tady

Ještě před oslavou jara neboli Velikonoci si dejme pár tipů jak na svou energii a …

Detox, zdraví, vitalita – to je Strom života

Mám ráda jaro. A od doby co jsem si přestala „mantrovat“ jarní únavu, je pro …

Ranní životabudič

Nechce se Vám ráno z postele? Nestíháte nebo dokonce nemůžete nic poránu sníst? Nastartujte svůj …

Třináctá komnata mužů

Velmi často se soustředíme na ženy. Vzdáváme jim hold, opěvujeme je a zaměřujeme pozornost na …

Co vše může stát za kily navíc?

Stojíte před zrcadlem a koukáte na sebe. Štípnete se do břiška, do zadečku. Otočíte se …

Měli bychom si uvědomovat svou smrt

Když jedete na dovolenou, většinou víte, kdy skončí. Máte plány, co chcete vidět, kde se chcete podívat. Víte, proč...

Arogance jako odraz strachu z otevřenosti

"Kde se vlastně vzaly ty podivné vlastnosti jako nadutost, arogance či osobní důležitost." říkám si. "A to i u lidí, kteří jsou hodní, laskaví...

Bude rok 2019 fičák?

Celá planeta již zdárně vstoupila do nového 2019 roku. Za posledních 24 hodin, každou hodinu – počínaje Novým Zélandem a konče neobydlenými ostrovy v Tichém oceánu, se někde na světě slavil příchod Nového roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *