Neděle , Květen 26 2019

7. Bonusová lekce I: Myšlenkové mapy

Myšlenkové mapy podporují náš život v několika sférách. Může to být také vhodná metoda pro podporu Vašeho Visionboardu a především manifestace Vaších záměrů do Vašeho života. 

S tvorbou myšlenkových map rozvíjíme náš mozek, zlepšuje se nám kreativita, paměť a také samotné učení. Přemýšlíme precizněji, díky čemu se nám uklidňuje mysl, jsme více uvolnění, věci nám jdou od ruky až se nakonec naše mysl stává naším nástrojem. Používáme ji jen tehdy, když chceme. Tím získáváme odstup a perspektivu. V neposlední řadě propojujeme levou (logickou, technickou) a pravou (kreativní, uměleckou) hemisféru. Jsme více celiství.

Díky myšlenkovým mapám můžeme v sobě vybudovat větší pochopení jak k sobě samým, k našemu životu, ale také k ostatním. Rozvíjíme tím respekt, pěstujeme si nonresistenci, láskyplnost, laskavost a mírumilovnost. Zlepšujeme své vztahy.

Jsou také cestou ke svobodě, k pochopení, respektu a inspiraci. Můžeme si tak uvědomit, jaký život chceme žít. Vzhledem k tomu, že rozvíjí náš duševní růst, nasloucháme a dovolujeme si naslouchat stále více svému srdci.

Moudrost je konání a tak už při vytváření map konáme, díky naslouchání svému srdci krok po kroku naplňujeme svůj život a tvoříme ho dle naších snů. Vše je tak propojeno v jeden celek.

ANOTACE:

K tomuto textu jsem vytvořila svou první barevnou, obrázkovou myšlenkovou mapu. Můžete si porovnat text s obrázkem.

V tomto videu se podíváme, jak vytvořit myšlenkovou mapu. Připravte si papír, pastelky, fixy, tužky, propisky a jdeme na to 🙂