Neděle , Květen 26 2019

5. Podpora afirmací

Abychom se dostali z nízkých vibrací, kterými nositeli jsou emoce jako hněv, strach, smutek, bolest a jiní favorité, tak používáme podpůrné metody, které v nás tyto energie pročistí a transformují. V této lekci jsme si řekli o technice „Ho’oponopono“ a o Odpuštění

Díky nim, můžeme získat odstup od situací, které se nám ději ihned v onom okamžiku, ale rovněž proměnit ty, které jsme již prožili,čímž měníme svou vibraci a podporujeme afirmace. Ty se nám pak plní či manifestují v našem životě jako lusknutím prstu.

Ideální je uchytit nízké vibrace již v zárodku, proto je vhodné pozorovat nás samotné a naše reakce v každé životní situaci. když se objeví něco, co nás rozpálí do červena nebo vyvede z míry, použijme ihned techniku Ho’oponopono. Následně se zaměřme i na situace z minulosti, které nás stále drží a roztáčejí naši mysl.

O technice  Ho’oponopono jsme si řekli vše ve videu. Zde si tedy jen připomene, oč se jedná a můžeme se s chutí pustit do praxe :).

  • na pročištění, projasnění a transformaci používáme formulku: „Omlouvám se, prosím odpusť mi, děkuji ti, miluji tě.“
  • opakovat tuto formulku můžeme kdekoli – doma, v práci, v MHD, v autě, v obchodě…
  • pokud jsme bděli, můžeme tak podchytit nízké vibrace jako je hněv, zloba, smutek, bolesti, zášť a další v samotném zárodku. Ve chvíli, když se dostanete do proudu těchto emocí, začněte s opakováním kouzelných slovíček – uvidíte jak rychle se dostaví uvolnění ve Vás ale i celé situace
  • existují situace, které nás drží z minulosti a prolínají se nám do přítomnosti a tím i do budoucnosti. Opět mluvíme o všech favoritech, které jsem vyjmenovala v posledním bodě – zvědomte si situaci, které Vás zatěžuje a pouze opakujte tyto 4 prosby. Po čase uvidíte, jak se energie dané situace či člověka mění a to i včetně Vás samotných

Díky této technice se ladíte do vysokých vibrací, jako je radost, spokojenost, uvolněnost, láska, lehkost, jednoduchost apod., tím podporujete rovněž afirmace, které k Vám rázem mohou přijít a zhmotnit se ve Vašem životě. 

Technikou Ho’oponopono získáváte nadhled a stavíte se do role pozorovatele a tím získáváte výše zmíněnou lehkost. Čím více jste v daných situacích a ve svém životě uvolnění, tím více Vám jdou věci od ruky. To jistě již znáte ze svých prožitků.

Odpuštění je velmi důležitou součástí našeho života a to nejen ostatním, ale i sobě. I my se necháváme vtáhnout vlastní myslí do situací, za které se později odsuzujeme. Když půjdeme hlouběji, někdy je potřeba odpustit si i role, které v daných situacích přebíráme – role oběti, soudce, hodnotitele apod.

Odpuštění je jednou z metod, která nám dovolí se v životě odpíchnout a nechat plavat minulost a s ní veškeré programy, vzorce chování, bloky a emoce jako je zlost, hněv, smutek, bolest, zášť, zhrzenost apod.

Ututlané, schované a nepřiznané emoce tvoří nemoci a to na všech úrovních našeho života. Někomu se projeví na fyzické úrovni, jinému ve vztazích a dalšímu na emocionální, duševní či finanční úrovni. Tak nebo tak, neodpuštění blokujeme sami sebe. Je to jako schovávat si shnilé jídlo v lednici, která se postupem času stává časovanou bombou.

Vyneste tyto odpadky ze sebe pomocí odpuštění.

  • odpusťte ostatním ale i sobě – role oběti, soudce, viníka, hodnotitele. Odpouštějte vše a všem, co je spjaté s danou situací.
  •  můžete se z toho vyplakat, vybouchat do polštářů, vykřičet, vypsat nebo vizualizovat si – cokoli je pro danou situaci cesta, zakončete ji odpuštěním ve formě: Odpouštím xxx a na konci Odpouštím tobě, Jano, Pavlo, Davide, Kajo. Je důležité odpustit nejen druhým, ale i sobě. Uvidíte jakou moc má odpuštění a jakou lehkost Vám přinese.
  • u odpuštění není potřeba se v situacích a emocích vrtat, nemusíte je znovu prožívat. Stačí si je jen uvědomit, postavit se do role pozorovatele a opravdu z hloubi srdce odpustit všem zúčastněným.
  • časem sami ucítíte, zda už je odpuštěno na všech úrovních nebo si to zaslouží opakování