Neděle , Květen 26 2019

3. Základní pravidla – chci vs. nechci, transformace

Dnes jsme se podívali na to, co chceme vs. co nechceme a pochopili mezi tím propojenost. Někdy ve skrytu našeho srdce něco chceme, ale přes nános strachu si to nedovolíme přát. Zvyk je železná košile a i z toho pramení strachy, které nám brání žít život naších snů. Proto je potřeba být k sobě upřímnými a naslouchat si bez ohledu na naše strachy nebo na názory ostatních. Jen tehdy žijeme náš život v lásce a radosti.

Při tom, co chceme hraje roli také naše mysl, která nás odrazuje kvůli přesvědčením, programům a proto, že si myslíme, že musíme.

Základními pravidly pro vytvoření si ideálního života a pro samotnou realizaci je dovolit si žít naše sny a uvědomit si je. Poté přejdou do našeho přání, záměru a nakonec do manifestace. Dále je důležité tvořit v přítomném okamžiku, jako bychom už tento život už žili. 

Vnímejme své podmínky, ve kterých aktuálně žijeme  nesnažme se napasovat do něčeho co už není, i kdyby to bylo v minulosti sebekrásnější. A proto můžeme časem upravovat Visionboard. 

Pro realizaci některých záměrů je pro nás nejvhodnější, abychom potkali v našem životě určité osoby nebo situace. Proto respektujme jak a v jaké formě k nám přichází. Občas potřebujeme projít ještě jednou prací nebo partnerským vztahem, než potkáme přesně, co chceme. Jindy naopak je vhodné, abychom nechali to někoho nebo něco odejít. Když si vytvoříme Visionboard a najednou to budou mít i ostatní (ještě před námi), buďme bdělí. Už se to blíží.

V tomto cvičení se podíváme na to, co chceme vs. to co nechceme. Je to jednoduché cvičení, ke kterému nám postačí papír a tužka. A samozřejmě klidné místo :).

Pro podporu tohoto cvičení je vhodné si najít klidné místo. Můžete začít třemi nádechy a výdechy a pomalinku zklidnit dech, abyste uvolnili Vaši mysl. 

Prázdný papír si rozdělte na dvě části. V jedné části napište, co chcete. Buďte k sobě štědří. Vězte, že nikdo Vás nesoudí, nikdo Vám neřekne, zda můžete nebo ne, zda je to ve Vašem věku hloupost nebo pošetilost. Pište vše, co k Vám přichází – bez hodnocení. Nechte plynout Vaše myšlenky a pocity až na papír.

V druhé části udělejte totéž s tím, že napíšete, co nechcete. Opět i zde nechat vše procházet bez hodnocení.

I kdyby se objevily strachy v jakékoli části, zapište si to. V dalším cvičení se naladíme na příčiny.

Pokud si nejste jistí, co chcete, začněte od toho co nechcete a poté napište opak.

Nechcete mít vztahy, kde Vás zneužívají? Opak je: Mám vztahy v rovnováze. Nechcete práci, kde jste řadový voják? Opakem je: Ve své práci vynikám a jsem oceňován/a. A tak můžete pokračovat, až se dostanete k přesnému seznamu toho, co chcete.

Seznam toho, co chcete a nechcete máte. Podíváme se tedy na část, kterou nechcete.

Opět začněme třemi hlubokými nádechy a výdechy až do zklidnění dechu. Podívejme se na seznam toho, co nechcete. Rozepište si tento seznam tak, abyste mohli postupně doplňovat příčiny toho, proč něco nechcete.

Nechcete dům? Je snad Vaše příčina (přesvědčení), že je moc drahý a Vy na něj nemáte? Nebo se Vám pojí špatné vzpomínky na dětství?

Nechcete auto, protože jeho údržba je nákladná nebo nemáte ve městě, kde zaparkovat?

Nechcete vztah, protože Vás někdo zranil? Nebo snad nikomu se nedá věřit.

Zapište si veškerá svá přesvědčení. Opět nechcete Vaše myšlenky a pocity volně plynout. V další části si tyto přesvědčení transformujeme.

P.S.: Pokud je něco, co opravdu nechcete a nenacházíte zjevnou příčinu, je možné že takto to v životě máte. I to je v pořádku.

K tomuto cvičení si vezměte seznam, který jste vytvořili v předchozích cvičeních a následujte instrukce.

Svá přání a záměry již jistě znáte. Podívejte se tedy na Vaše zápisky z cvičení. Jaké niterní pocity a přesvědčení Vás brzdí od manifestace ve Vašem životě. Chcete mít auto, ale máte strach, že nabouráte nebo nemáte na údržbu? Přejete si dovolenou u moře, ale máte dojem, že na ní nemáte? Je Vaším přáním dům, ale myslíte si, že je moc drahý a tudíž nedosažitelný? Je Vám nad 30 let a krásnou sportovní postavu se zpomalujícím se metabolizmem již nelze dosáhnout? Nebo se snad cítíte jako duchovní člověk a vnitřně odsuzujete vše materiální? Toto a mnoho dalších postojů a přesvědčení vč. toho, že na to nemáme nebo dokonce, že si to nezasloužíme, nás dělí od manifestace v našem životě. 

Uvědomme si však, že se jedná pouze o naše přesvědčení a bloky, které si neseme ač už z výchovy nebo ze života, ve kterém jsme se nacházeli či nacházíme (rodiče, kamarádi, učitele, média, okolí atd.).

Vraťte se tedy k Vašemu seznamu a začněte třemi hlubokými nádechy a výdechy. Pomalu zklidněte dech a představte si tu či onu oblast – věc, dovolenou, krásné tělo, rodinný dům, hojnost, bohatství atd. Pohrávejte si s a pocity. Dýchejte. Krok po kroku se uvolňujte v myšlence, že i Vy toto můžete mít, až se dostanete do bodu, kdy celým svým tělem i srdcem cítíte, že to již máte, že jste toho dosáhl/a.

Toto cvičení opakujte i několikrát denně po několik dní či týdnů, až do chvíle naprostého uvolnění a souhlasu každé Vaší buňky s Vaším pocitem. 

Některé transformace Vám půjdou velmi snadno, jiné vyžadují čas. Vše záleží na tom, jak dalece je máte zakořeněné v návycích.

Velmi brzo se začnou tyto věci manifestovat ve Vašem okolí, u kolegů, přátel, uvidíte film či reklamu a přesně v tomto okamžiku zbystříte. Buďte vděční, zalijte každou obdobnou situací poděkováním a láskou, neboť už se to blíží k Vám.