Neděle , Květen 26 2019

2. Fyzické tělo

Fyzické tělo je pro nás velmi přirozené a blízké. Na nerovnováhu (nemoci, bolest, oslabení) dokážeme reagovat prakticky ihned – vezmeme si prášek, vitamíny nebo navštívíme lékaře.

I proto se našemu tělesnému kabátku věnujeme v první lekci. V meditacích postupujeme od toho nejvíce hmotného a známého pro naší mysl až po okem neviditelné. To vše nám dává celek a ruku v ruce rovnováhu.

Ne méně je však účinná meditace či ladění se přes fyzické tělo. V první fázi to může být i to nejvíce jednoduché. Užijte si tedy dnešní meditaci :).

V dnešní meditaci si ukážeme, jak se naladit na různé pocity přes tělo. Kdykoli pak potřebujete, můžete použít tyto meditace a přesunout se do proudu sebedůvěry, odvahy, klidu, rovnováhy a také radosti. V druhé části se podíváme na místo, kde jste ve hmotě :).

Pokud chceme něco změnit, transformovat nebo vyladit, je potřeba si uvědomit kde se aktuálně nacházíme a jaký máme vztah k dané oblasti. Mnohdy se stává, že si něco přejeme, ale podvědomě si realizaci bojkotujeme vnitřními přesvědčeními, vzorci apod.

Vezměte si papír a tužku nebo si stáhněte pracovní stránky, kde máte již vše připraveno. Pohodlně se posaďte a tak jako v předchozích meditacích se tři krát nadchněte a vydechněte. Nechte se unášet pocity a svým nitrem. Postupujte od jednoho cvičení k druhému bez hodnocení.

Mohou se objevit různé pocity, ale i uvědomění, ač už pozitivní či bolestivé – jak jen to je možné,zapisujte si, co k Vám přijde. V další části se podíváme na transformaci našeho postoje.

A) Zaměřte svou pozornost do materiální úrovně obecně. Myslete na materiální bohatství, na luxusní auta, drahé věci. Nechte k Vám přijít myšlenky týkající se krásných, sportovních těl. Veškerých splněných přání spjatých s finanční či materiální stránkou.

Zaznamenejte si na papír veškeré pocity či výroky, které v sobě slyšíte.

B) Tentokrát do tohoto bohatství, luxusu, naplnění materiálních a finančních přání, dokonalých těl a plné hojnosti a dostatku zahrňte sebe. Obklopte se materiálnem, nekonečným zdrojem financí, drahými věcmi, naplňte si v hlavě nejdivočejší sny, představte si Vaše tělo jako dokonalé a vypracované… Opět si napište, co cítíte či vnímáte ve svém nitru. Jaké stanovisko zaujímáte?

C) Uvolněte se, zklidněte mysl nádechy a výdechy. Rozdělte si papír na dva sloupce a zapisujte, co považujete ve Vašem životě za reálné, dosažitelné a proč a v druhém sloupci opak – co považujete, že nikdy nemůžete mít a připište si důvod. Opět se téma týká všeho hmotného – dům, finance, luxusní, drahé věci, auta, dokonalé či požadované tělo, naplnění přání na hmotné úrovni atd.

Níže se podíváme na naše zápisky. Vezměte si tedy popsané listy a pojďme se zaměřit na to, co znamenají a jak s nimi pracovat, v případě, že si sami házíme klacky pod nohy.

Svá přání a záměry jistě znáte. Podíveje se tedy na Vaše zápisky z cvičení. Jaké niterní pocity a přesvědčení Vás brzdí od manifestace ve Vašem životě. Chcete mít auto, ale máte strach, že nabouráte nebo nemáte na udržbu? Přejete si dovolenou u moře, ale máte dojem, že na ní nemáte? Je Vaším přáním dům, ale myslíte si, že je moc drahý a tudiž nedosažitelný? Je Vám nad 30 let a krásnou sportovní postavu se spomalujícím se metabolizmem již nelze dosáhnout? Nebo se snad cítíte jako duchovní člověk a vnitřně odsuzujete vše materiální? Tohle a mnoho dalších postojů a přesvědčení vč. toho, že na to nemáme nebo dokonce, že si to nezasloužíme nás dělí od manifestace v našem životě. 

Uvědomme si však, že se jedná pouze o naše přesvědčení a bloky, které si neseme ač už z výchovy nebo z života, ve kterém jsme se nacházeli či nacházíme (rodiče, kamarádi, učitele, média, okolí atd.).

Vraťte se tedy k meditaci naladění se na tělo. Zaujměte postoj odvahy a sebedůvěry, zavřete oči a pomocí hlubokých dechů se pomalinku uvolňujte. Následně si představte tu či onu oblast – věc, dovolenou, krásné tělo, rodinný dům, hojnost, bohatství atd. Pohrávejte si myšlenkami a pocity. Dýchejte. Krok po kroku se uvolňujte v myšlence, že i Vy toto můžete mí, až se dostanete do bodu, kdy celým svým tělem i srdcem cítíte, že to již máte, že jste toho dosáhl/a.

Toto cvičení opakujte i několikrát denně po několik dní či týdnů, až do chvíle naprostého uvolnění a souhlasu každé Vaší buňky s Vaším pocitem. 

Některé transformace Vám půjdou velmi snadno, jiné vyžadují čas. Vše záleží na to, jak dalece je máte zakořeněné v návycích.

Velmi brzo se začnou tyto věci manifestovat ve Vašem okolí, u kolegů, přátel, uvidíte film či reklamu a přesně v tomto okamžiku zbystříte. Buďte vděční, zalijte každou obdobnou situací poděkováním a láskou, neboť už se to blíží k Vám.