Neděle , Květen 26 2019

2. Afirmace jsou klíčem

Uvědomit si to, kde se ve svém životě nacházíme, je velmi důležité. Ať už chcete něco změnit, máte dojem, že jste na křižovatce života, vidíte mnoho či málo možností a nebo svou cestu a směr znáte, je vždy vhodné vědět, ve kterém bodě jste.

Pomocí nové inspirace z myšlenkových map, kterými se budeme podrobně zabývat v bonusové lekci, se na sebe i svůj výchozí bod podíváme z více úhlů pohledů.

Pokud chceme své sny manifestovat v našem životě, je potřeba přeladit pocity na nové frekvence a následně se s nimi ztotožnit. Jen tehdy se realizuje, co chceme (ale i co nechceme) v našem životě. Je potřeba být tedy bdělý a vědomý, abychom si přitahovali do života jen to, co chceme.

Minule jste se ve dvou cvičeních dozvídali od svého srdce neboli od sebe ze svého nitra, co Vás těší, co Vás naplňuje. Ač Vám to přijde jakkoli nereálné či bláznivé, naučme se teď na to naladit. Ne vždy totiž dostaneme od srdce odpověď, kterou chceme slyšet. Ale je to na druhou stranu ta odpověď, která je v souladu s námi a s naší autentickou životní cestou. Teď jen odvahu k realizaci 🙂

V tomto cvičení si tedy postupně vezměte Vaše odpovědi s minulé lekce a naladíme se na jejich frekvenci. Pohodlně se posaďte či lehněte – jak je Vám příjemnější na klidné místo, kde se cítíte dobře. Tři krát se hluboka nadechněte a vydechněte. Přesuňte svou pozornost do oblasti srdce. Vnímejte své pocity, které se u Vás objevují a změny, které nastávají, když jste svou pozornosti ve svém srdci.

Postupně, po jednom si do srdce vezměte také odpovědi z minulé lekce. Dostali jste odpověď, že Vaše radost je založit rodinu? Nebo založit svůj projekt, vycestovat, koupit dům? Ať už je to cokoli, představte si, že již v té situaci jste. Pokud je to něco, o čem jste věděli, je pro Vás jednodušší si to představit. Na druhou stranu je to pouze o treninku a ztotožnění. 

Nejdůležitější je pocítit radost z toho, že už to máte nebo že se v té situaci nacházíte – v radosti, v lásce, s lehkostí. Zaměřte svou pozornost na tyto tři body – na Vaše srdce, do kterého vkládáte Váš sen, který již žijete a zalijte to vše pocitem radosti, z toho že už to máte. Setrvávejte v tom jak jen to půjde. Následně vemte daší sen, další přání či odpověď. 

Toto cvičení můžete provádět i cestou do práce, v obchodě, při úklidu. Jde především o to, naladit se radostným, láskyplným pocitem na to, že to či ono již žijete. 

Ať už Vám to jde jakkoli, vše je správně. Dříve nebo později se do tohoto pocitu dostanete, trenujte každý den. Pokud Vás ruší hlava, vymlouvá Vám to, poděkujte ji a nechte myšlenky plynout bez hodnocení. Čím častěji a déle se tomuto cvičení věnujete, tím klidnější je Vaše mysl.

Vizualizace je další pomůckou k tomu, abychom realizovali svá přání. V kombinaci s našimi pocity uděláme doslova zázraky.

Opět i zde si vezměte celý seznam Vašich odpovědí, přání a záměrů. Jednotlivě a postupně si tyto sny vizualizujte. Opět se jedná o cvičení, než se naučíte vše spojit a sladit v jedno – v plnohodnotnou afirmaci.

Tentokrát si tyto situace představíme vizuálně.

Opět se tedy pohodlně usaďte nebo si lehněte. Tři krát se nadechněte a vydechněte. Nechte vše plynout bez hodnocení. Před sebou nebo na úrovní třetího oka si představte (na plátně nebo jen tak), jak se tyto situace (Vaše sny, přání a odpovědi) odehrávají. Máte nové auto? Jste těhotná? Jste s partnerem na dovolené? Máte práci svých snů?

Postupně si to vizualizujte jako byste se dívali na svůj život. Nezapomeňte i na sebe.  Představujte si, že už to máte, že už se v této situaci Váš život nachází teď a tady. Jaké máte u toho pocity?

Postupně můžete spojit předchozí cvičení a přidat také pocity radosti, lásky, lehkosti, svobody, vděčnosti…

I zde platí, že Vás může rušit ze začátku Vaše hlava. Postupně se však uklidní. Je to o praxi. Věřte si 🙂